O festiwalu

I edycja wielkiego święta książkoholików! Spotkania z autorami, wydarzenia specjalne i oczywiście książki. Mnóstwo książek. A to wszystko w niesamowitej i magicznej atmosferze Księgarń Kameralnych. Wyrusz na BookQuest, poznaj poznańskich księgarzy i ich literackie królestwa i odkryj kolejny poziom miłości do literatury.

Program spotkań

Maj

Księgarnia Muzyczna Pasja
spotkanie z Danutą Gwizdalanka
prowadzenie Andrzej Jazon
20 maja godz. 16:30

Księgarnia z Bajki
spotkanie z Dr Marek Michalak
prowadzenie Krystyna Adamczak
26 maja godz 17.00

Czerwiec

Bookowski Zamek
Agnieszka Jelonek
prowadzenie Monika Wójtowicz
9 czerwca godz. 18:00

Dorota Kotas
prowadzenie Marcin Białecki
22 czerwca godz. 18:00

Bookarest
Dariusz Sosnicki
prowadzenie Aleksander Kołodziejczyk
23 czerwca godz 18.00

Arsenał
Maciej Karalus
prowadzenie Łucja Dudziński
Czerwiec 2022

O inicjatywie

“Każda Księgarnia Kameralna jest księgarnią, ale nie każda księgarnia jest księgarnią kameralną.” Albert Einstein (tak naprawdę to on tego nie powiedział).

Czego możesz się spodziewać odwiedzając nasze progi i dlaczego tak fajnie jest to robić?

Księgarnie kameralne to nietypowe miejsca pełne książek tworzone przez ludzi z miłości i pasji do literatury i wiary, że małe księgarnie to istotny element tkanki kulturowej miasta. Każdego dnia dajemy wszystkim, którzy nas odwiedzają to, co najlepsze – wiedzę o książkach, rozmowy o nich, książkowe porady a czasem wspólne odgadywanie tytułów po nawet najprostszych wskazówkach. Wciąż niewiele osób wie jak fantastycznymi miejscami są tworzone przez nas księgarnie. Dlatego my – poznańscy księgarze z 7 poznańskich księgarni – Bookowski, Księgarni z Bajki, Księgarni Pasja, Księgarni Liber, Bookarest, Księgarni Medycznej Dom Zdrowia i Arsenału skupiliśmy się wokół inicjatywy Festiwalu Księgarń Kameralnych, której celem jest zachęcenie do odkrywania miejsc, które w Poznaniu tworzymy my i nasi koledzy i koleżanki – księgarze kameralni.

Inicjatywa finansowana jest ze środków budżetowych Miasta Poznania #PoznanWspiera